ul. Nowy Świat 58A, Warszawa
tel. 22 826 45 02 // 22 826 23 10

Choroby naczyń krwionośnych

Choroby naczyń krwionośnych

leczenie niepłodnosci

Choroby naczyń krwionośnych to grupa schorzeń o często niejasnym pochodzeniu. Schorzenia te charakteryzują się występowaniem stanów zapalnych. Zajmują zarówno najmniejsze, jak i największe naczynia i dotyczą tak tętnic, jak i żył. Nie wszystkie są tak samo niebezpieczne dla zdrowia i życia. Każda z nich wymaga jednak konsultacji z lekarzem i ścisłego stosowania się do wydanych przez niego zaleceń.

Wszystkie choroby zapalne naczyń krwionośnych w pewnym momencie prowadzą do uszkodzenia ich ścian. W rezultacie, pacjent zaczyna zmagać się z upośledzeniem przepływu, a nawet z całkowitym wynaczynieniem krwi w obszarze ciała zmienionym chorobowo.

Najczęściej stosowanym podziałem chorób naczyń krwionośnych jest ten, który dotyczy kalibru naczyń krwionośnych objętych zmianami. Lekarze często stosują jednak również podział na schorzenia o nieustalonej pierwotnej przyczynie oraz na takie, które dają o sobie znać w konsekwencji przebiegu innych chorób.

Leczenie chorób naczyń krwionośnych jest uzależnione przede wszystkim od poziomu ich zaawansowania i ogólnego stanu pacjenta. Zwykle stosowane jest leczenie zachowawcze oraz objawowe. Przy braku oczekiwanych rezultatów, w zwłaszcza przy nasilaniu się objawów schorzenia, z pomocą przychodzi leczenie zabiegowe przeprowadzane przez chirurga naczyniowego.